ایران بست سازنده انواع بست

 

ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست   ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست   ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست   ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست     ایران بست      ایران بست     ایران بست     ایران بست   

داربست ، در ساخت و ساز ساختمان ، سکوی موقت مورد استفاده برای بالا بردن و حمایت از کارگران و مواد در هنگام ساخت ، تعمیر یا تمیز کردن سازه یا ماشین ؛ بسته به فرم و کاربرد از یک یا چند تخته با اندازه و طول مناسب تشکیل شده است ، با روش های مختلف پشتیبانی.

سازه ای موقتی است که برای پشتیبانی خدمه کار و مواد برای کمک به ساخت ، نگهداری و تعمیر ساختمان ها ، پل ها و سایر سازه های ساخته شده توسط بشر استفاده می شود. از داربست ها برای دسترسی به ارتفاعات و مناطقی که دسترسی به آنها در غیر این صورت سخت است ، به طور گسترده در سایت استفاده می شود. داربست های غیر ایمن می توانند منجر به مرگ یا جراحت جدی شوند. داربست ها همچنین در قالب های سازگار برای قالب سازی و تزیین ، نشستن جایگاه ، مراحل کنسرت ، برج های دسترسی / مشاهده ، غرفه های نمایشگاهی ، رمپ های اسکی ، نیمه لوله ها و پروژه های هنری استفاده می شود.اجزای اساسی داربست لوله ، کوپلر و تخته است.

داربست های چوبی ایران بست

در داربست های چوبی ، پشتیبانی از تخته ها توسط یک قاب چوبی ساخته شده و در محل نصب می شود. این قاب ممکن است از پایه های عمودی ، اعضای طولی افقی ، به نام دفترها ، اعضای عرضی پشتیبانی شده توسط دفترها ، و مهاربندهای عرضی طولی و عرضی تشکیل شده باشد. تخته ها روی اعضای عرضی قرار می گیرند.

در صورت نیاز به تنظیم ارتفاع کم یا عدم تنظیم ارتفاع (برای مثال برای گچ کاری سقف اتاق) از تکیه گاه های زیر پا برای کار در یک منطقه بزرگ استفاده می شود. این کشتی ها ممکن است از طرح های خاص یا اره های چوبی به سادگی از نوع استفاده شده توسط نجاران باشند. کشتی های مخصوص طراحی شده ممکن است طوری تنظیم شوند که بتوانند از نظر ارتفاع از 7 تا 18 فوت (2 تا 5 متر) کار کنند.

داربست های فلزی ایران بست

داربست لوله ای فولادی یا آلومینیومی تا حد زیادی جایگزین داربست چوبی در اکثر پروژه های ساختمانی شده است. داربست های لوله ای به راحتی در هر شکل ، طول یا هر بلندی برپا می شوند. ممکن است بخشهایی روی کاستورها نصب شود تا یک صحنه پردازی کاملاً متحرک داشته باشد. داربست ممکن است برای محافظت در برابر آب و هوا با بوم یا ورق پلاستیکی محصور شود.

داربست معلق ایران بست

داربست معلق متشکل از دو فروند افقی است ، الوارهای کوتاه که کف کف داربست را پشتیبانی می کنند ، هر کدام به مکانیزم درام متصل هستند. کابل ها از هر درام به یک تیر پرتوی متصل شده در بالای سر به قاب سازه گسترش می یابند. دستگاه های ضربتی در طبل ها باعث بالا یا پایین آمدن پشته هایی می شوند که سطح کار آنها را از بین تخته های دهانه تشکیل می دهد. داربست قدرت ممکن است با استفاده از موتور الکتریکی که توسط کارگر روی داربست کار می کند ، بالا و پایین بیاید.

بست چهارپیچ ایران بست

یکی از متداول ترین بست های فلزی در داربست ها بست های چهارپیچ می باشند. در هنگام خرید بست چهارپیچ باید دقت کافی را لحاظ کنید، چون استحکام داربست ها به میزان زیادی به بست ها تکیه دارد. در مواردی به دلیل سهل انگاری تولید کننده ها، بست ها خشک نا مرغوب و شکننده می باشند. در زمان سفارش بست های چهارپیچ آن را بر روی یک لوله داربستی امتحان نموده و حسابی سفت کنید تا از ترک نخوردن آنها در هنگام اجرای داربست مطمئن شوید.
در ایران، عموما در بیش از نود درصد از عملیات های ساخت و ساز که از داربست سنتی بهره می برند، از بست چهارپیچ استفاده می شود. بست های چهار پیچ متشکل از یک تنه و دو برگه می باشند.
در بست چهار پیچ برگه ها با دو پیچ بر روی لوله داربستی سوار می گردند. تنه و برگه بست های چهارپیچ از جنس چدن می باشد و تولید آنها به روش ریخته گری می باشد.
بست های چهارپیچ معمولا از جنس داکتایل تولید شده و در داربست نما برای اتصال این بست ها از دو لوله استفاده می گردد. وظیفه هر یک از برگه ها محکم نگه داشتن و اتصال لوله و تنه ی بست می باشد.

بست چهارپیچ گردان ایران بست

بست چهارپیچ گردان مثل بست های چهارپیچ دیگر دارای دوبرگه، یک تنه، چهار عدد پیچ، چهار عدد واشر و چهار عدد مهره می باشد. تنها جزء مازاد این نوع بست یک عدد پیم 16 در 28 می باشد که آن را از چهارپیچFB قابل شناسایی و جدا می سازد.

از بست های چهارپیچ گردان معمولا در پروژه هایی با زاویه ای کمتر از 90 درجه استفاده می شود. همچنین از این بست ها می توان در پروژه هایی که دارای انحنا هستند یا به اصطلاح گرد میباشند استفاده نمود. سالن اجرای کنسرت و یا صحنه ی اجرای تئاتر و همینطور حتی مخازن نفتی از جمله موارد استفاده ی بست های چهارپیچ دوار می باشند.

 خصوصیات بست چهارپیچ

 

دو لوله با قطر خارجی ۴۸٫۳ میلی متر را به صورت هم‌راستا یا قایم می‌تواند به هم وصل کند، کاربرد زیادی در زوایای عمود برهم دارد.
اتصال محکم با و بادوامی محسوب می‌شود.
از جنس فولاد با درصد کربن بالا که چدن نامیده می‌شود دلیل این‌که از چدن استفاده می‌شود این است که در محل اتصالات دو لوله که مرکز تجمع تنش می‌باشد اتصال باید شکل پذیری بالا داشته باشد که بتواند در مقابل فشار یا خمش یا پیچش ایجاد شده بتواند مقاومت کند و نشکند.
پرکاربردترین بست مصرفی در سا زه‌های داربستی و گلخانه‌ای دارد.

بست تک پیچ یا قائم Pipe Clam:ایران بست


جهت نگهداری انواع لوله‌های صنعتی و گالوانیزه و درزدار و بدون درز پلی اتیلن، بر سطوح و مکان‌های با ارتفاع کم و زیاد در تأسیسات خانگی و صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از موارد استفاده این لوله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در قسمت‌هایی که بخواهیم انتهای داربست رو به‌صورت سقف در بیاوریم بیشتر استفاده می‌شود چون قسمت انتهایی لوله می‌باشد پس در اتصال انتها به انتهای لوله کار برد دارد
در اتصال لوله‌های که به‌صورت قائمه هستند (عمودی یا transom)
به عنوان دست گیره یا دست آویز در ارتفاع به هنگام تمیز کردن نمای ساختمان توسط شخص بر روی داربست
جنس این نوع بست از ورق فولادی سیاه به ضخامت ۴ میلی متر و ۵ میلی متر می‌باشد.

بست دوپیچ ایران بست


از موارد استفاده این بست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در قسمت‌هایی که بخواهیم دو اتصال رو به‌صورت عمود برهم یا قائمه به هم متصل کنیم از این اتصال استفاده می‌کنیم یا به این صورت می‌توانیم بگوییم بست دوپیچ اتصال دهنده بین ledger و transom می‌باشد.
به عنوان دست گیره یا دست آویز در ارتفاع به هنگام تمیز کردن نمای ساختمان توسط شخص بر روی داربست
در هنگامی که سرعت اجرای پروژه برای ما مهم باشد استفاده از بست دو پیچی به ۴ پیچی ارجحیت دارد.
ویژگی‌ها بست دوپیچ
حد مجاز بار سرویس دهی kN ۶٫۲۵ است و در برابر لغزش قادر است گشتاوری حدود ۵۴ نیوتن متر را تحمل کند.
می‌تواند برای مقاومت در برابر کشش یا بارهای فشاری استفاده شود.
جنس این بست از فولاد با درصد کربن بالا که چدن نامیده می‌شود می‌باشد. دلیل اینکه از چدن استفاده می‌شود این است که در محل اتصالات دو لوله که مرکز تجمع تنش می‌باشد اتصال باید شکل پذیری بالا داشته باشد که بتواند در مقابل فشار یا خمش یا پیچش ایجاد شده بتواند مقاومت کند و نشکند.

========== ایران بست,سایت ایران بست,بست ایران بست,داربست ایران بست,صفحه ایران بست,انواع ایران بست,معرفی ایران بست,بست های ایران بست


فولاد بست استاندارد :فولاد بست لواسانی

تهران،بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 26 ، پلاک 480
تلفن تماس : 66317632-021
021-66317630
تلفکس : 66316411-021
تلفن همراه : 1261536-0912
0912-3355183