• ایران بست
  • ایران بست
  • ایران بست
  • ایران بست
  • ایران بست

بست چیست؟

بست وسیله ای برای بستن است که برای محکم نگه داشتن یا محکم کردن اشیا به هم کمک می کند تا از حرکت یا جدا شدن از طریق اعمال فشار به داخل جلوگیری کند. در انگلستان معمولاً از اصطلاح گرفتگی استفاده می شود درصورتی که این ابزار برای استفاده موقتی برای موقعیت یابی اجزا در حین ساخت و ساز و نجاری است. بنابراین یک گیره یا یک گرفتگی ارسی اما یک گیره چرخ یا یک گیره جراحی.

بست های مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارد. برخی موقتی هستند ، همانطور که برای قرار دادن اجزا در هنگام ثابت کردن آنها با هم استفاده می شود ، برخی دیگر دائمی هستند. در زمینه دامپروری ، استفاده از گیره برای اتصال حیوان به جسم ساکن به "بست گرد" معروف است.بست فیزیکی از این نوع همچنین برای اشاره به اصطلاح مبهم سرمایه گذاری بانکی ، "بست صندوق" استفاده می شود. هر چیزی که عمل بستن را انجام دهد ممکن است گیره نامیده شود ، بنابراین این باعث ایجاد طیف گسترده ای از اصطلاحات در بسیاری از زمینه ها می شود.

بست دو پیچ

از موارد استفاده این بست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در قسمت‌هایی که بخواهیم دو اتصال رو به‌صورت عمود برهم یا قائمه به هم متصل کنیم از این اتصال استفاده می‌کنیم یا به این صورت می‌توانیم بگوییم بست دوپیچ اتصال دهنده بین ledger و transom می‌باشد.
به عنوان دست گیره یا دست آویز در ارتفاع به هنگام تمیز کردن نمای ساختمان توسط شخص بر روی داربست
در هنگامی که سرعت اجرای پروژه برای ما مهم باشد استفاده از بست دو پیچی به ۴ پیچی ارجحیت دارد.
ویژگی‌ها بست دوپیچ
حد مجاز بار سرویس دهی kN ۶٫۲۵ است و در برابر لغزش قادر است گشتاوری حدود ۵۴ نیوتن متر را تحمل کند.
می‌تواند برای مقاومت در برابر کشش یا بارهای فشاری استفاده شود.
جنس این بست از فولاد با درصد کربن بالا که چدن نامیده می‌شود می‌باشد. دلیل اینکه از چدن استفاده می‌شود این است که در محل اتصالات دو لوله که مرکز تجمع تنش می‌باشد اتصال باید شکل پذیری بالا داشته باشد که بتواند در مقابل فشار یا خمش یا پیچش ایجاد شده بتواند مقاومت کند و نشکند.

BB® 2 clamps: Double-screw end-to-end connection - Caillau


فولاد بست استاندارد :فولاد بست لواسانی

تهران،بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 26 ، پلاک 480
تلفن تماس : 66317632-021
021-66317630
تلفکس : 66316411-021
تلفن همراه : 1261536-0912
0912-3355183