• ایران بست
  • ایران بست
  • ایران بست
  • ایران بست
  • ایران بست

داربست چیست؟

داربست ، در ساخت و ساز ساختمان ، سکوی موقت مورد استفاده برای بالا بردن و حمایت از کارگران و مواد در هنگام ساخت ، تعمیر یا تمیز کردن سازه یا ماشین ؛ بسته به فرم و کاربرد از یک یا چند تخته با اندازه و طول مناسب تشکیل شده است ، با روش های مختلف پشتیبانی.

سازه ای موقتی است که برای پشتیبانی خدمه کار و مواد برای کمک به ساخت ، نگهداری و تعمیر ساختمان ها ، پل ها و سایر سازه های ساخته شده توسط بشر استفاده می شود. از داربست ها برای دسترسی به ارتفاعات و مناطقی که دسترسی به آنها در غیر این صورت سخت است ، به طور گسترده در سایت استفاده می شود. داربست های غیر ایمن می توانند منجر به مرگ یا جراحت جدی شوند. داربست ها همچنین در قالب های سازگار برای قالب سازی و تزیین ، نشستن جایگاه ، مراحل کنسرت ، برج های دسترسی / مشاهده ، غرفه های نمایشگاهی ، رمپ های اسکی ، نیمه لوله ها و پروژه های هنری استفاده می شود.اجزای اساسی داربست لوله ، کوپلر و تخته است.

Understanding Workers' Compensation For Scaffolding Accidents - Cardinal  Law Partners

داربست های چوبی

در داربست های چوبی ، پشتیبانی از تخته ها توسط یک قاب چوبی ساخته شده و در محل نصب می شود. این قاب ممکن است از پایه های عمودی ، اعضای طولی افقی ، به نام دفترها ، اعضای عرضی پشتیبانی شده توسط دفترها ، و مهاربندهای عرضی طولی و عرضی تشکیل شده باشد. تخته ها روی اعضای عرضی قرار می گیرند.

در صورت نیاز به تنظیم ارتفاع کم یا عدم تنظیم ارتفاع (برای مثال برای گچ کاری سقف اتاق) از تکیه گاه های زیر پا برای کار در یک منطقه بزرگ استفاده می شود. این کشتی ها ممکن است از طرح های خاص یا اره های چوبی به سادگی از نوع استفاده شده توسط نجاران باشند. کشتی های مخصوص طراحی شده ممکن است طوری تنظیم شوند که بتوانند از نظر ارتفاع از 7 تا 18 فوت (2 تا 5 متر) کار کنند.

داربست های فلزی

داربست لوله ای فولادی یا آلومینیومی تا حد زیادی جایگزین داربست چوبی در اکثر پروژه های ساختمانی شده است. داربست های لوله ای به راحتی در هر شکل ، طول یا هر بلندی برپا می شوند. ممکن است بخشهایی روی کاستورها نصب شود تا یک صحنه پردازی کاملاً متحرک داشته باشد. داربست ممکن است برای محافظت در برابر آب و هوا با بوم یا ورق پلاستیکی محصور شود.

How to Prevent Scaffolding Accidents - Top Personal Injury Attorney NY •  Robert P. Ianelli

دارست معلق

داربست معلق متشکل از دو فروند افقی است ، الوارهای کوتاه که کف کف داربست را پشتیبانی می کنند ، هر کدام به مکانیزم درام متصل هستند. کابل ها از هر درام به یک تیر پرتوی متصل شده در بالای سر به قاب سازه گسترش می یابند. دستگاه های ضربتی در طبل ها باعث بالا یا پایین آمدن پشته هایی می شوند که سطح کار آنها را از بین تخته های دهانه تشکیل می دهد. داربست قدرت ممکن است با استفاده از موتور الکتریکی که توسط کارگر روی داربست کار می کند ، بالا و پایین بیاید.


فولاد بست استاندارد :فولاد بست لواسانی

تهران،بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 26 ، پلاک 480
تلفن تماس : 66317632-021
021-66317630
تلفکس : 66316411-021
تلفن همراه : 1261536-0912
0912-3355183